Slon u sobi o kojem niko ne priča
Drage moje Ribe, hajde danas da razbijemo jednu od vaših najvećih iluzija. Svi misle da vi skačete iz veze u vezu zato što imate previše ljubavi da date. Svi veruju da vi trpite loše partnere zato što ste previše plemeniti. Ali istina je potpuno drugačija i mnogo bolnija.
Vi ne ostajete u toksičnim odnosima iz ogromne ljubavi prema tom čoveku. Vi ostajete zato što ste smrtno preplašeni onoga što vas čeka kada on ode! Vas užasava pomisao na prazan krevet, na tišinu u stanu i na onaj stravičan osećaj samoće koji vam kida grudi.
Vaš vladar Neptun vas gura da se stopite sa drugim bićem, pa makar to biće bilo i najgori energetski vampir. Taj vaš nesvesni, panični strah od samoće je glavni krivac što onaj “pravi”, koga toliko čekate, uporno beži od vas.
Energija očaja je najjači repelent
Zapitajte se – kakvu energiju emituje osoba koja po svaku cenu želi da zadrži nekoga? Emituje energiju očaja. Vi to možda ne izgovarate naglas, ali se to vidi u vašim očima, u načinu na koji šaljete poruke i u tome koliko ste spremni da pogazite svoje dostojanstvo samo da bi taj neko ostao.
Ljudi nesvesno čitaju tu energiju. Kada zdrav, stabilan i kvalitetan partner naiđe na vas, on oseti tu vašu grčevitu potrebu za “spasavanjem” i momentalno se povlači. Niko ne želi da bude nečija štaka za hodanje kroz život.
Prava ljubav traži dvoje celovitih ljudi. Sve dok vi tražite partnera da bi popunio vašu unutrašnju prazninu, privlačićete isključivo predatore, manipulatorne i narcise koji će tu vašu prazninu samo još više produbiti.
Pristajanje na mrvice sa tuđeg stola
Koliko ste puta ubedili sebe da je “bolje i ovo, nego da budem sama”? Koliko puta ste opravdali partnera koji vas ponižava, ignoriše ili vara, samo da ne biste morali da se suočite sa statusom “singl” osobe?
Kada pristanete na mrvice ljubavi, vi univerzumu šaljete vrlo jasnu poruku: “Ja ne vredim više od ovoga”. A univerzum vam uvek, ali apsolutno uvek, isporučuje tačno ono što vi mislite da zaslužujete.
Vaše strpljenje nije vrlina, to je nedostatak samopoštovanja. Svaki dan koji provedete pored osobe pored koje se osećate usamljeno je dan koji ste ukrali od sopstvene sreće. Gore je biti usamljen udvoje, nego biti sam.
Beg od sopstvenih misli
Zašto se Ribe toliko plaše samoće? Zato što je tišina glasna. Kada nema partnera oko čijih ćete se problema vrteti, vi ostajete sami sa sopstvenim mislima. Morate da se suočite sa svojim strahovima, traumama iz detinjstva i nesigurnostima.
Mnogo vam je lakše da budete nečiji spasilac, nečiji terapeut ili rame za plakanje, nego da preuzmete odgovornost za sopstveni život. Tuđe drame su vaša savršena distrakcija!
Sve dok se bavite tuđim promašajima, ne morate da gledate u svoje. Zato stalno birate komplikovane ljude. Oni su vaš savršen izgovor da ne radite na sebi.
Samoća nije kazna, samoća je lek
Vreme je da potpuno promenite ploču. Samoća vas neće ubiti, samoća će vas izlečiti! Shvatite taj period bez partnera ne kao prokletstvo, već kao ekskluzivni, luksuzni odmor za vaš isceđeni nervni sistem.
Šta bi se desilo kada biste svu tu ogromnu, božansku ljubav koju nudite nezahvalnim prolaznicima, konačno usmerili prema sebi? Kada biste se probudili nedeljom ujutru i napravili kafu samo za sebe, bez čekanja tuđe poruke?
Kada shvatite da ste vi sami sebi sasvim dovoljno i predivno društvo, desiće se pravo čudo. Izgubićete onaj grč na licu. Postaćete opušteni, nasmejani i zračićete samopouzdanjem koje obara s nogu.
Kako da prepoznate da ste konačno spremni?
Onog trenutka kada pomislite: “Želim partnera, ali mi on nije neophodan da bih preživela” – tada ste pobedili! Tada postajete magnet za kvalitet.
Više nećete trpeti laži jer vam neće biti strašno da kažete “Doviđenja”. Više nećete gutati uvrede jer znate da vas kod kuće čeka vaš savršeni, mirni svet u koji ne puštate prljavštinu.
Kada prestanete da grčevito tražite ljubav, ona će vas naći sama. I to ne ljubav koja vas iscrpljuje i traži žrtvu, već ljubav koja vas slavi, poštuje i čuva.
Poruka Mastera
Drage moje Ribe, vi ste rođene da budete voljene čistom, filmskom emocijom. Ali ta magija se nikada, apsolutno nikada neće desiti dokle god budete bežali od samih sebe u naručje pogrešnih ljudi! Prestanite da se plašite praznog kreveta. Vaš mir je milion puta skuplji od svakog toksičnog zagrljaja. Dajte sebi vremena da dišete, da se oporavite i da se ponovo zaljubite u osobu koju gledate u ogledalu. Onog sekunda kada vi počnete da cenite sebe, gledaćete kako vam ceo svet pada pod noge. Presecite to mučenje i izaberite sebe!





